четвер, 27 лютого 2020 р.

Літературна гра


Л.Г.Губернюк 
Виховний захід в 1 класі «Літературна гра»
Мета: формувати комунікативну компетенцію через ознайомлення учнів із жанром літературної чарівної казки; формувати вміння визначати тему й основну думку твору; удосконалювати навички виразного читання; розвивати образність мовлення, кмітливість, пам’ять; виховувати доброту, чуйність.
Обладнання: додатки, конверти, кульки, телевізор, малюнки до казок, українські народні казки
ХІД ЗАХОДУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
Діти, сьогодні я запрошую вас до чарівного світу казки.
Казка… Після  колискової,  яку  співала тобі  мама, це  був перший  художній твір, з  яким ти  познайомився в житті. Головне, про що завжди йшлося у казках - це одвічна боротьба добра і зла. Де добро завжди перемагає.
     А починається  боротьба з себе самого, з подолання в собі таких недоліків, як лінощі, байдужість, страх, зазнайство, хитрість, лукавство, нечесність…
Цьому здебільшого й присвячуються казки .
     Казки усі люблять читати: і маленькі, і дорослі. А ви любите казки? Читаєте їх? Зараз ми це перевіримо. На чарівних стежинах  улюблених казок ми зустрынемось з улюбленими героями,  пограємо в цікаві ігри і візьмемо участь в
казкових конкурсах.
Бесіда
Щасливе дитинство – це пора іграшок, батьківських пестощів, дивовижних відкриттів, чудернацьких забаганок. Пора морозива, лялькових вистав, мультфільмів і…. казок.
Звісно, казок! Де дитина – там і казка. Повчає, звеселяє, смішить, застерігає,
Часто саме з любові до казок починається зацікавленість книжкою. Так казка стає передпокоєм цілого літературного Всесвіту.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
 Мотивація навчальної діяльності
Тож сьогодні ми з вами помандруємо у дивовижну країну Читляндію, де королевою є міс Казка.
На нашому шляху будуть різні перешкоди, але я впевнена, що ми обов’язково впораємося з ними.
Тож ми починаємо нашу подорож.
Конкурс «Вгадай казкового героя».
1. Я – веселий, чемний хлопчик.
   Всіх люблю, всім помагаю.
   Але хто бачить мене,
   Всяк гіркі сльози ллє.
                                ( Чиполліно ).
2. Мене з соломи зробили,
    Смолою засмолили.
    Я ведмедя спіймав,
    І вовка спіймав,
    І лисичку, руду сестричку,
    І зайчика-побігайчика.
                             ( Солом'яний бичок ).
3. Що за хатка
    В лісі стоїть.
    А в тій хатці
    Кого тільки немає:
    Й мишка-норушка,
    Й жабка-стрекотушка,
    Й зайчик-побігайчик,
    Й лисичка-сестричка,
    Й вовчик-братик,
    Й кабан-іклан,
    Й ведмідь-набридь.
                              ( Рукавичка ).

4. Він по засіку метений,
    Він з борошна спечений,
    Він від баби утік,
    І від діда втік,
    А від лисички-сестрички
    Та й не вдалося!..
    Хто це?
                              ( Колобок ).
5. Зелений, великий,
    Дружить з маленьким, вухастим.
                               ( Крокодил Гена і Чебурашка ).
6. Живу я в морі-океані,
    І маю довгий хвіст
    І дивний голос.
    Людей піснями забавляю,
    Запрошую до себе в гості.
                                    ( Русалонька ).

Конкурс ««Впізнай казку за ілюстрацією» 
 Для конкурсу беруться ілюстрації з народних найпоширеніших та літературних казок.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Конкурс «Впізнай казку за початкомДля конкурсу підбирається парна кількість відомих казок.
Музичний конкурс 
Для конкурсу підбирається парна кількість відомих пісеньок, що виконуються казковими героями в художніх творах.
 Гра «Бюро літературних знахідок».
   На столі - речі, які належать казковим героям. Відгадати, кому .
   -  Дзеркальце   ( Мачуха з  казки О.С.Пушкіна «Казка  про мертву  царівну і
   сім богатирів» ).
   - Кошик   ( Червона Шапочка ).
   - Клубочок ниток   ( Царівна-жаба ).
   - Черевичок   ( Попелюшка ).
   - Рукавичка  (  Мишка, Жабка, Заєць, Вовк, Кабан, Лисичка, Ведмідь ).
   - Буквар  ( Буратіно ).

 Гра «Переплутанка».
    Відновити переплутані слова-анаграми і прочитати імена героїв казок.
    гуСнірокань  ( Снігуронька ), тіноБура  ( Буратіно ), пелюПошка ( Попелю-
    шка ),  снілоБіжка ( Білосніжка ),  каДюйвомоч  ( Дюймовочка ).
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
Підведення підсумків
 От і виконали ми всі завдання, здолали всі випробовування.
Ми завітали в країну Читляндію, яка весь цей час була поруч: у наших серцях.


                                        


Немає коментарів:

Дописати коментар